نتایج جستجو برای عبارت :

«تغلّب» مصطفی غفاری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «هیچ قدرت و غلبه‌اى در مکتب امام که از تغلب و از اِعمال زور حاصل شده باشد، مورد قبول نیست. در نظام اسلامى قهر و غلبه معنا ندارد... آن قدرتى که از انتخاب مردم به‌وجود آمد، محترم است؛ در مقابل آن، کسى نبایستى سینه سپر بکند، در مقابل او کسى نباید قهر و غلبه‌اى به کار ببرد که اگر یک چنین کارى کرد، اسم کار او فتنه است.» ۹۳/۰۳/۱۴ 
معرفی کتاب فتنه تغلب کتابی که خودم آن را خواندم و بدون
شک یک نفر که میخواهد در باب جریان شناسی سیاسی شناخت پیدا کند و روش گفتمانی رهبر
انقلاب را بداند، باید آن را مطالعه کند. 

روایت‌هایی از متن و فرامتن فتنه‌ی ۸۸

اکنون
با گذشت حدود یک دهه از برگزاری حماسه‌ی ۴۰ میلیونی انتخابات دوره‌ی دهم ریاست
جمهوری و رخدادهایی که به علت ایستادگی در برابر نتیجه‌ی آراء و روندهای قانونی،
کام مردم را تلخ کرد، انتشارات مؤسسه‌ی پژوهشی فرهنگی انقلاب اسل
آبان بن تغلب گوید بامام صادق علیه السلام عرض کردم قربانت  خدایتعلی فرماید خودرا  بکردنه نینداخته 11 سوره 90  حضرت  فرمود کسی را که خدا ببرکت ولایت ما گرامیش  داشته از گردنه گذشته است و ما هستیم آن گردنه یی که هر کس  وارد شود  نجات یابد راوی گوید من خاموش بودم باز حضرت فرمود نمی خواهی بتو  حرفی  آموزم و افاده  کنم  که از دنیا  و آنچه در آنست برایت بهتر باشد  و عرض کردم  چرا قربانت فرمود آن قول  خداست آزاد کردن بنده  13 سوره 90 آنگاه فرمود مردم هم
موضوع پست امروز من خیلی خسته ام این روز ها است واقعا هم همینه موضوعی است که خیلی من را ناراحت می کند اونم اینه که وقتی معلمی درسی یا امتحانی ازم میگیره یا می پرسه اگه شفاهی باشه همه دانش اموزان میگن این چقدر حفظ می کنه به قول امروزی چقدر این خر خونه یا میگن این برگه ها رو در ابجوش ریخته و قرقره کرده و خورده یعنی شده ابروی من رو در کلاس ببرن یعنی از هر نفر یک نفر جمله میگن یعنی ما که 30 نفر در کلاس هستیم همشون یک جمله حرف می زنن این من رو خیلی ازرده
موضوع پست امروز من خیلی خسته ام این روز ها است واقعا هم همینه موضوعی است که خیلی من را ناراحت می کند اونم اینه که وقتی معلمی درسی یا امتحانی ازم میگیره یا می پرسه اگه شفاهی باشه همه دانش اموزان میگن این چقدر حفظ می کنه به قول امروزی چقدر این خر خونه یا میگن این برگه ها رو در ابجوش ریخته و قرقره کرده و خورده یعنی شده ابروی من رو در کلاس ببرن یعنی از هر نفر یک نفر جمله میگن یعنی ما که 30 نفر در کلاس هستیم همشون یک جمله حرف می زنن این من رو خیلی ازرده
 ابان تغلب از امام صادق ع حدیث کند که فرمود  مردم بر چهارگونه هستند من عرضکردم فدایت شوم انها کبانند  فرمود یکی مردی  که ایمان دارد ولی قران باو داده نشده  دیگر مردی که قران را دارد ولب ایمان ندارد  سوم مردی که هم. فران باو داده اند  وهم ایمان را جهارم  مردبکه نه قران را داراست  و نه ایمان  عرضکردم قربانت گردم رای من حال اینها رابیان  و شرح فرمایید فرمود اما انکه ایمان دارد ولب قران بدو داده نشده  چون میوه یا خرما  ایست که مزه اش  شیرین است و

هر کس سوره قدر را در وضو بخواند  گناهان او آمرزیده شود و اگر در نماز واجب بخواند گناهان او محو شود.((166))

بسم الله الرحمن الرحیم
یا الله یا احد لا احد الا و انت رجاوه و ارجا خلقک لک انا و یا الله لیس احد من خلقک  الا و هو لک فی
حاجته معتمد و فی طلبته  سائل و من الحهم سوالا لک انا و من اشدهم اعتمادا لک انا لئن امسیت
شدیدا ثقتی فی طلبتی الیک وهی کذا کذا فانک ان قضیتها ابدا قد لزمنی من الامر ما لابد لی منه
فلذک طلبت الیک یا منفذ احکامه بام

کتاب «تغلب» (با گردآوری و تنظیم آقای مصطفی غفاری)اثری است که به متن و فرامتن فتنه ی سال 88 می پردازد.بسیار کتاب مفیدی بود. بسیاری از ناگفته های مربوط به فتنه ی سال 88 را در این کتاب خواهید یافت.با خواندن این کتاب، متوجه خواهید شد که چرا رهبری اینقدر بر فتنه ی 88 تأکید داشتند و یک قدم به منظومه ی فکری آن جناب نزدیک خواهید شد.
در این کتاب خواهید یافت:بخش هایی از سخنرانی مقام معظم رهبری (روحی فداه) مصاحبه های مهم و مفید با شخصیت هایی که در متن قضایا
مسند الفضل بن شاذان أبو محمد الفضل بن شاذان النیشابوری تحقیق:السید محمد الحسینی النیشابوری ناشر:دار أنباء الغیب للتحقیق والنشر(6)
بسم الله الرحمن الرحیم«کتاب فضل العلم»بابفرض العلم و وجوب طلبه و الحثّ علیهمحمّد بن یعقوب ، عن محمّد بن إسماعیل(1) ، عن الفضل بن شاذان ، عن ابن أبیعمیر ، عن جمیل بن درّاج ، عن أبان بن تغلب ، عن أبی عبداللّه‏ علیه السلام قال : لوددت أنّ أصحابیضربت رؤوسهم بالسّیاط(2) حتّى یتفقّهوا(3) .بابصفة العلم و فضله و فضل العلم
  در زمان یکی از مسؤولین، شایعه شد که مسؤول مربوطه  مرده است
مسؤول به عواملش دستور پیگیری داد که کسی که شایعه را درست کرده پیدا کنند

پس از جستجو، به عامل شایعه پراکنی که یک فعال فضای مجازی بود رسیدند و نزد مسؤول بردند
مسؤول به  فعال فضای مجازی گفت، چرا شایعه مرگ من را درست کردی، در حالی که من زنده ام؟!
فعال فضای مجازی گفت من از اوضاع حوزه مسؤولیت ات به این نتیجه رسیدم که شما دارفانی را وداع گفته اید.
چون هرکسی هرکاری که بخواهد انجام میدهد، فو
شهر سوال ـ ابان بن تغلب مى گوید: به امام صادق(علیه السلام)گفتم: اگر
مردى انگشت زنى را قطع کند، دیه آن چقدر است؟ فرمودند: ده شتر. گفتم: اگر
دو انگشت را قطع کند، چطور؟ فرمودند: بیست شتر. گفتم: اگر سه انگشت را قطع
نماید، چطور؟ فرمودند: سى شتر. گفتم: اگر چهار انگشت را قطع نماید چطور؟
فرمودند: بیست شتر. گفتم: سبحان الله! سه انگشت را قطع مى کند، سى شتر و
چهار انگشت را قطع مى کند، بیست شتر؟! در عراق این سخن را مى شنیدیم، ولى
از آن دورى مى جستیم و مى گفتیم

می پئر نفتˇ شؤبه دۊرۊن کار کۊنه. مائی پؤنصد تۊمۊنم حۊقۊق فأگیره.
أ ما می پئر خۊ ماشینأ عوضأ کۊده اۊن گه: پیکان ایستاندارد نی-یه وا ایتأ ماشینی هئن کی
خانواده ره بدر خؤر ببه ؤ . . . ایتأ پژؤ بیهه.
من پژؤیأ خأیلی دۊس دأرم, چۊنکی اۊنˇ دۊرۊن بۊىˇ خؤبی دیهه, تازه کۊلرم دأره.
می پئر گه: تا سه سال وا مائی دیویست تۊمۊن ماشینˇ قسطأ فأدم.
تازه اۊنˇ پسی وا أمی خانهʹ عوضأ کۊنیم, چۊنکی ضدˇ زلزله نی-یه.
أمأن همیشک قسط دأریم. پیله برار ؤ پیله خاخۊر می شین دانشگ
مُسْنَدُ الْفَضْلِ بْنِ شاذان أبُو مُحَمَّد الفَضلُ بنُ شاذان النِیسابُورِی تحقیق:السید محمد الحسینی النیشابوری ناشر:دار أنباء الغیب للتحقیق والنشر
بسم الله الرحمن الرحیم«کتاب فضل العلم»بابفرض العلم و وجوب طلبه و الحثّ علیهمحمّد بن یعقوب ، عن محمّد بن إسماعیل(1) ، عن الفضل بن شاذان ، عن ابن أبیعمیر ، عن جمیل بن درّاج ، عن أبان بن تغلب ، عن أبی عبداللّه‏ علیه السلام قال : لوددت أنّ أصحابیضربت رؤوسهم بالسّیاط(2) حتّى یتفقّهوا(3) .بابصفة ال
مُسْنَدُ الْفَضْلُ بْنُ شاذان أبو محمد الفضل بن شاذان النیشابوری تحقیق:السید محمد الحسینی النیشابوری ناشر:دار أنباء الغیب للتحقیق والنشر
بسم الله الرحمن الرحیم«کتاب فضل العلم»بابفرض العلم و وجوب طلبه و الحثّ علیهمحمّد بن یعقوب ، عن محمّد بن إسماعیل(1) ، عن الفضل بن شاذان ، عن ابن أبیعمیر ، عن جمیل بن درّاج ، عن أبان بن تغلب ، عن أبی عبداللّه‏ علیه السلام قال : لوددت أنّ أصحابیضربت رؤوسهم بالسّیاط(2) حتّى یتفقّهوا(3) .بابصفة العلم و فضله و
ماه محرم در کلام امام رضا علیه السلام
شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:
حدثنا جعفر بن محمد بن مسرور رحمه الله ، قال: حدثنا الحسین بن محمد بن عامر ، عن عمه عبد الله بن عامر ، عن إبراهیم بن أبی محمود ، قال : قال الرضا علیه السلام : إن المحرم شهر كان أهل الجاهلیة یحرمون فیه القتال ، فاستحلت فیه دماؤنا ، وهتكت فیه حرمتنا ، وسبی فیه ذرارینا ونساؤنا ، وأضرمت النیران فی مضاربنا ، وانتهب ما فیها من ثقلنا ، ولم ترع لرسول الله صلى الله علیه وآله حر
مردی از جنس نور نویسنده: سیدمهدی شجاعی انتشارات نیستان
مردی از جنس نور : روایتی از شرح بزرگترین تحریف و انحرافات در عالم..بشدت متفاوت

مردی از جنس نورنویسنده: سیدمهدی شجاعیانتشارات نیستان
معرفی:
سلیم: این کتاب، شرح بزرگترین تحریف و انحرافات در عالم است. من این کتاب را نه با مرکب و قلم، که با خون و استخوانم نوشتم…(ص۱۲۰)یه رمان متفاوت تر از اون چیزی که فکرشو می کنی…
خلاصه:
سلیم ابن قیس هلالی از اصحاب حضرت رسول(ع)است که کتابی بسیار ارزشمند دارد
ماه محرم در کلام امام رضا علیه السلام

شیخ صدوق رضوان الله علیه روایت کرده است:

✍ حدثنا جعفر بن محمد بن مسرور رحمه الله ، قال: حدثنا الحسین بن محمد بن عامر ، عن عمه عبد الله بن عامر ، عن إبراهیم بن أبی محمود ، قال : قال الرضا علیه السلام : إن المحرم شهر کان أهل الجاهلیة یحرمون فیه القتال ، فاستحلت فیه دماؤنا ، وهتکت فیه حرمتنا ، وسبی فیه ذرارینا ونساؤنا ، وأضرمت النیران فی مضاربنا ، وانتهب ما فیها من ثقلنا ، ولم ترع لرسول الله صلى الله علیه و
در تفسیر عیاشى از ابان بن تغلب روایت شده
که گفت: 
امام صادق (علیه السلام) به من فرمود: 
خیال مى کنى که اگر خداوند به کسى
نعمتى مى دهد از کرامت آن کس است؟ و اگر دریغ مى دارد از خوارى او است؟ نه، چنین
نیست، مال مال خدا است که به ودیعه بدست هر کس بخواهد مى سپارد، و خوردن، آشامیدن،
پوشیدن، نکاح و سوارى و سایر انواع تصرفات در آن را مباح کرده به شرطى که رعایت
اعتدال و اقتصاد را بنمایند و مازاد آن را به فقراى مؤمن رسانیده یا با آن امور
خود را اصلاح کنند
ابان بن تغلب گوبد حضرت صادق ع فرمود مبگویی ای دعا را که ترجمه اش چنبن است با خدایا من از تو خواهم با ابنکه بندگان از چون تویی خاهش نکنند خواهم بحق محمدپیغمبرت ورسولت وبحق ابراهیم خلیل خود وبر گزیده ات و بحق موسی هم سخنت و هم رازت و بحق عیسی کلمه ات وروحت وار تو حواهم بحق صحف ابراهیمو تورات موسی وزبور داود و انجیل عیسی و قران مجمد ص و بهروحییکه فرستادی و بحق هران حکمیکه انرا کذرا فرمودی وهر ان حقیکه بدان حکم فرمودی وهر بی نیازی که توانگرش کردی
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در کتاب سپیده دم ظهور ۳
دو حدیث از کتابهای بحارالانوار و غیبت نعمانی نقل شده است
حدیث اول صفحه ۱۶
ابان بن تغلب گوید
((شنیدم حضرت صادق علیه‌السلام میگوید:«هرگاه پرچم حق آشکار شد ،مردم مشرق و مغرب آن را لعنت میکنند.آیا میدانی چرا؟
گفتم :خیر.
فرمود:به جهت مسائلی که از جانب اهل بیتش پیش از قیامش بر مردم وارد شده است ))
بحارالانوار ج۵۲ص۳۶۳
غیبت نعمانی ص۲۹۹
حدیث دوم صفحه ۱۷
منصور بن حازم گوی
اسم : جعفر لقبها : صادق- مصدق - محقق - کاشف الحقایق - فاضل - طاهر - قائم - منجی - صابر کنیه : ابوعبدالله - ابواسماعیل - ابوموسی نام پدر : حضرت امام محمد باقر ( علیه السلام ) نام مادر : فاطمه ( ام فروه ) دختر قاسم بن محمد بن ابی بکر زمان تولد : هفدهم ربیع الاول سال 83 هجری در روز جمعه یا دوشنبه ( بنا بر اختلاف ) در هنگام طلوع فجر مصادف با میلاد حضرت رسول . بعضی ولادت ایشان را روز سه شنبه هفتم رمضان و سال ولادت ایشان را نیز برخی سال 80 هجری ذکر کرده اند . محل تولد :
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

امام محمد باقر علیه السلام در هفتم ذی الحجه سال 114 و به قولی در ربیع الاول و یا ربیع الثانی سال 114 به شهادت رسید. گفته شده که آن حضرت را حاکم مدینه ابراهیم بن ولید بن عبدالملک بن مروان به زهر شهید کرده است و به نظر می رسد اینکار به امر هشام بن عبد
وظیفه هر انسان مسلمانی از لحاظ عقلانى و مذهبی، ایجاب مى‏ کند که در ایام عزادارى اهل‏بیت(علیهم السلام)، حزن و اندوه خود را با اشک، آه و ناله و زارى، و با کم خوردن و کم آشامیدن مانند افراد غم زده اظهار نماییم.و پیرو راه و روش زندگی معصومین (علیهم السلام ) باشیم تا مورد رضایت خداوند قرار گیریم . همانطور که حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) می فرمایند : کان ابی اذا دخل شهر المحرم لا یری ضاحکا و کانت الکابة تغلب علیه حتی یمضی منه عشرة ایام، فاذا ک
از انتخابات سال ۸۸ درست ده سال گذشت. آن‌چه امروز منتشر می‌شود «فتنهٔ تغلّب» نام دارد و می‌خواهد شناژبندی جدیدی باشد از حوادث سال ۸۸. 
کتاب می‌خواهد بگوید در آن تاریخ رهبر هم متوجّهٔ «فتنهٔ» احمدی‌نژاد شده بود. (تحریف کمی بیشتر از ده سال زمان می‌خواهد؛ مثلاً «پس از پنجاه سال.») در کتاب نوشته‌اند شعارهای هواداران احمدی‌نژاد در ۲۴ خرداد تحریک‌کننده بود. خودشان می‌روند راهپیمایی راه می‌اندازند و بعد از ده سال می‌گویند ای وای آن اجتماع ت
خب حالا من اینجام! درست وسط دادگاه برپا شده برای اجرای مثلا عدالت در نظر صاحبان دادگاه! اونها متوجه نیستن که من میتونم با شما حرف بزنم پس به نوعی دارم پرده چهارم رو برای شما میشکنم تا براتون توضییح بدم که چرا اینجام.خب برای اینکار باید در زمان سفر کنیم و به گذشته بریم ولی زیاد دور نه بلکه سه سال و چهار ماه و بیست و هشت روز و شش ساعت و پنجاه و چهار ثانیه قبل.
۱۴۳۶/۳/۲۴
بعد از کش و قوس های فراوان حین زمان انتخابات و فعالیت های انتخاباتی روزی بود که
فنّ‌ دوم
در اسامى قراء مشهور در شهرها و راویان آن‌ها
مدنى:
۱- ابوجعفر یزید بن قعقاع
ابوجعفر یزید بن قعقاع جزء هفت قارى معروف نیست و می‌گویند او بر عبداللّٰه بن عباس و بر مولایش عبداللّٰه بن عیاش بن ابى ربیعه مخزومى خواند و آن دو بر ابىّ‌ بن کعب خواندند و ابىّ‌ بن کعب بر رسول اکرم و براى او یک روایت است.
۲- نافع بن عبدالرحمن
نافع بن عبدالرحمن بر ابى جعفر خواند و از او قرآن را فرا گرفت و نیز بر شیبة بن مصاح و عبدالرحمن بن هرمز اعرج و ابن عباس خو

جمعی از فقها برای ضرورت لفظی بودن ایجاب و قبول در عقد نکاح به روایاتی استناد کرده اند که مورد توجه قرار می گیرند.

-«خالد بن الحجاج» نقل می کند که به امام صادق (ع) گفتم: مردی می آید و می گوید: این پارچه را بخر و به تو چنین و چنان سود می دهم. امام فرمود: آیا اینطور نیست که اگر خواست ترک می کند و اگر خواست می گیرد؟ گفتم: آری، چنین است. امام فرمود: «لا بأس به إنّما یحلّ الْکلام و یحرّم الکلام؛ مانعی ندارد، همانا این کلام است که حلال می¬کند و این کلام
خب خب خب 
نزدیک دو سالگی وبلاگمه 
یه چالش گزاشتم.
از عجیب و غریب ترین و باحال ترین منعجب ترین اتفاقاتی که از اول وبلاگ نویسیتون افتاده بگید.
میتونید زیر همین پست نظر بزارید.میتونید خصوصی بفرستید و به ادامه این پست با اسم خودتون اضافه کنم.یا توی وبلاگ خودتون.همگی دعوتید 
اول خودم شروع میکنم
================
Melina
خب اولین اتفاق عجیبی که برای من افتاد (اقای خاص)اومدن بهم گفتم بدو برو تو وبلاگ اقای(افغانی)برات خواستگار پیدا شده.منم باور نکردم.گفتم سر کار
خب خب خب 
نزدیک دو سالگی وبلاگمه 
یه چالش گزاشتم.
از عجیب و غریب ترین و باحال ترین منعجب ترین اتفاقاتی که از اول وبلاگ نویسیتون افتاده بگید.
میتونید زیر همین پست نظر بزارید.میتونید خصوصی بفرستید و به ادامه این پست با اسم خودتون اضافه کنم.یا توی وبلاگ خودتون.همگی دعوتید 
اول خودم شروع میکنم
================
Melina
خب اولین اتفاق عجیبی که برای من افتاد (اقای خاص)اومدن بهم گفتم بدو برو تو وبلاگ اقای(افغانی)برات خواستگار پیدا شده.منم باور نکردم.گفتم سر کار
گوشه ای از زندگی نامه امام جعفرصادق(ع) از ولادت تا شهادت را در اینجا بخوانید.
 امام جعفر صادق(ع)، ششمین پیشوای شیعیان در هفدهم ربیع‌الاول متولد شدند که این حضرت در طول زندگی مبارک خود توانست نهضت علمی و فرهنگی بزرگی را شروع نماید و پایه‌های علمی مکتب شیعه را محکم کند تا جایی که از مذهب شیعه اثنی عشری با عنوان «مذهب جعفری» و از آن حضرت با عنوان رئیس این مذهب یاد می‌شود. 
ولادت
امام صادق(ع) بنا به نقل برخی منابع، در 17 ریبع الاول سال 80 هجری و به ن
فصل پنجم: امدادهای غیبی
مستحضریید که اخیرا بعضی از نفرات در سخنرانیها و یا سایتها جملاتی بیان داشتن از اینکه ما بار حضرت را کم کرده و یا برای او منابع مالی تامین میکنیم و یا مدیرانی برای حکومت او تربیت میکنیم که تمام اینها واقعا یک توهین به محضر آن قطب عالم محسوب میشود او که لنگر زمین و آسمان است و به اذن الهی تمام ملائکه و جنیان از مومنین و نیروهای غیبی تماما در خدمتش هستند ،او که به طرفه العینی تمام خاکهای عالم را طلا می نماید ،او که لشگریا
فصل پنجم: امدادهای غیبی
مستحضریید که اخیرا بعضی از نفرات در سخنرانیها و یا سایتها جملاتی بیان داشتن از اینکه ما بار حضرت را کم کرده و یا برای او منابع مالی تامین میکنیم و یا مدیرانی برای حکومت او تربیت میکنیم که تمام اینها واقعا یک توهین به محضر آن قطب عالم محسوب میشود او که لنگر زمین و آسمان است و به اذن الهی تمام ملائکه و جنیان از مومنین و نیروهای غیبی تماما در خدمتش هستند ،او که به طرفه العینی تمام خاکهای عالم را طلا می نماید ،او که لشگریا
ششمین پیشوای شیعیان در هفدهم ربیع الاول متولد شدند و در طول زندگی مبارک خود توانستند نهضت علمی و فرهنگی بزرگی را شروع نمایند و پایه های علمی مکتب شیعه را محکم کنند تا جایی که از مذهب شیعه اثنی عشری با عنوان «مذهب جعفری» و از آن حضرت با عنوان رئیس آن مذهب یاد می شود.

ولادت

امام صادق علیه السلام بنا به نقل برخی منابع، در 17 ریبع الاول سال 80 هجری و به نقل منابعی دیگر، در سال 83 هجری دیده به دنیا گشودند.
 ایشان در مدینه و در زمان عبدالملک بن مروان م
به گزارش خبرگزاری «حوزه»، هفتم ذی الحجة الحرام، سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) است که حوزه نیوز در قالب «خوشه ای از شجره طیبه معصوم» بخشی از نقش این امام همام در تبیین معارف الهی را به قلم حجت الاسلام عبّاس جعفری فراهانی تقدیم حضور شما می کند.
اشاره
ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت سال روز شهادت این امام مظلوم (ع)، به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، مراجع عظام تقلید و همه شیعیان و علاقه مندان آن حضرت، در این نوشتار کوتاه، نگاهی اجمالی

شهادت ششمین اختر تابناک امامت و ولایت رهبرفقه پویای جعفری و پیشوای آزادگان جهان
حضرت امام جعفر صادق را به محضر حضرت ولیعصر وشیعیان جهان وعموم ارادتمندان
وعلاقمندان خاندان اهل بیت عصمت وطهارت تسلیت وتعزیت عرض می نمائیم.

مدیریت وبگاه دایره ی مینا 

زندگینامه امام جعفرصادق(ع)

نام: جعفر (به معنى نهر جارى پرفایده( کنیه: ابو عبداللّه لقب: صادق نام پدر: حضرت محمد بن على (ع( نام مادر: معروف به ام فروه، دخت
به گزارش خبرگزاری «حوزه»، هفتم ذی الحجة الحرام، سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر (علیه السلام) است که حوزه نیوز در قالب «خوشه ای از شجره طیبه معصوم» بخشی از نقش این امام همام در تبیین معارف الهی را به قلم حجت الاسلام عبّاس جعفری فراهانی تقدیم حضور شما می کند.
اشاره
ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت سال روز شهادت این امام مظلوم (ع)، به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، مراجع عظام تقلید و همه شیعیان و علاقه مندان آن حضرت، در این نوشتار کوتاه، نگاهی اجمالی
جمع و تالیف قرآن جمع آوری قرآن در 3 مرحله انجام شده است: 1. مرحله نظم و چینش آیه ها در کنار هم که شکل سوره ها را پدید آورد. این کار در زمان خود پیامبر صلی الله علیه و آله و به دستور حضرت بوده است. جای هر آیه و اسم هر سوره را خود حضرت مشخص کردند. روایاتی که از پیامبر صلی الله علیه و آله در خصوص ثواب ختم قرآن، وارد شده؛ دلیل بر این است که ابتدا و انتهای قرآن، کاملا مشخص بوده است. در غیر این صورت سفارش ختم قرآن، بی معنا خواهد بود. 2. جمع کردن مصحف ها و صفحا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

روش های حفظ سلامتی و زیبایی بدن آموزش علم شیمی